24 Haziran’da Gönüllü Seçim Gözlemciliği Organizasyonu Yapıyoruz!

Sevgili Gönüllülerimiz,

24 Haziran tarihinde gerçekleşecek seçimlerde yine gönüllü seçim gözlemciliği organizasyonumuzla sandık başında olacağımızı ilk olarak sizlerle paylaşmak istedik. Gönüllü sandık gözlemciliği için çok yakında kayıt almaya başlayacağız.

Gözlemlediğimiz 6 seçimde edindiğimiz deneyim sonucunda gördük ki seçim güvenliği için ülke çapındaki sandıkların tamamında en az bir müşahit bulunması son derece önemli ve değerli. 24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalarımızı bu bilinç ve motivasyonla gerçekleştireceğiz. Tüm illerden kayıt almayı ve yeterli sayıda başvuru aldığımız ölçüde tüm sandıklar için gönüllü sandık gözlemciliği organizasyonu yapmayı hedefliyoruz. Ancak, referandumda gönüllülerimizden elde ettiğimiz verilere dayanarak, geçmiş seçimlerde ulaşamadığımız sandıkların yoğunlukta olduğu ilçelerde bulunmayı öncelikli olarak hedefliyoruz.

Heyecanımızı paylaştığınızı biliyoruz. Adil, güvenilir ve şeffaf bir seçim için sizleri de 24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlere gönüllü sandık gözlemcisi olarak ve gönüllü sandık gözlemcisi bularak sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Süreçte atacağımız adımlarla ilgili ayrıntılı bilgilendirmelerimiz devam edecek, lütfen duyurularımızı takip edin.

Sevgi ve saygılarımızla,

Oy ve Ötesi