Oy ve Ötesi Podcast-19 (10): Salgın ve Etkin Uzaktan Eğitim

Pandemi koşullarına hızlı bir şekilde ayak uydurmaya çalışan eğitim kurumları uzaktan eğitim araçlarını etkin şekilde kullanabildi mi? Yeni dijital düzen içinde etkin öğretim modelleri neler?  Öğretmen Akademisi Vakfı’nın Eğitim Direktörü Arzu Atasoy ve E-kampüs Uzaktan Eğitim Portal Yöneticisi Sezgin Vatansever ile  uzaktan eğitim sistemini konuştuk.
Söyleşiyi yapanlar: Mustafa Köksalan ve Pınar Canpolat 

Keyifli dinlemeler! 

Arzu Atasoy
Darüşşafaka Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Öğretmenlik kariyerinin 12. yılında öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişim çalışmaları üzerine yoğunlaşarak Öğretmen Akademisi Vakfı’nda; “Öğretmenin Sınırı Yok “ projesinin Uzman Eğitimci ekibi içerisinde yer aldı. Atasoy, son beş yıldır Öğretmen Akademisi Vakfı Eğitim Direktörü olarak çalışmaktadır. International Leadership Visitor Programı (IVLP) mezunu olan Atasoy, aynı zamanda Koç Üniversitesinde MBA öğrencisi, TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu üyesi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Danışma Kurulu ve Darüşşafaka Cemiyeti üyesidir.
Sezgin Vatansever
Tuzla Anadolu Teknik Lisesi’nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Profesyonel iş yaşamına 2008 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda başladı ve 2017 yılında eğitim teknolojileri koordinatörü olarak Öğretmen Akademisi Vakfı ekibine katıldı.