Sivil Toplumu Desteklemek için Koşuyoruz!

İstanbul Maratonu’nda Adım Adım ile birlikte iyilik peşinde koşuyoruz! 

Oy ve Ötesi Derneği olarak bu sene 11 Kasım 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu’nda Adım Adım’la birlikte diğer sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için bir koşu takımı oluşturuyoruz ve takımımıza seni de bekliyoruz!

Peki Adım Adım nedir? Adım Adım’da yer almak Oy ve Ötesi için neden önemli? Takıma nasıl dahil olacaksın? Ve belki de en önemlisi; desteklemek istediğin sivil toplum kuruluşunu nasıl ve ne zaman seçip kampanya oluşturacaksın? Tüm bu soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Adım Adım nedir?

Adım Adım, Mart 2008’de, yurt dışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerinin tanıtımına destek vermekte ve bu projeler için maddi kaynak oluşturulmasına aracılık etmektedir. 

Adım Adım, yardımseverlik koşusu yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını ve gönüllüleri bir araya getiren platformlar kurar, yönetir ve geliştirir.

2017 sonu itibarıyla 40.000 üzerinde gönüllü koşucu ve 350.000’e yakın bağışçı aracılığıyla, Adım Adım bünyesinde yer alan sivil toplum kuruluşlarına aktarılan kaynak 35 milyon TL’nin üzerine ulaşmıştır.

Oy ve Ötesi takımı

Oy ve Ötesi olarak, Türkiye’de sivil toplum bilincinin yerleşmesi ve yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla biz de gönüllülerimizle birlikte koşarak sivil toplum kuruluşlarına destek olmak istiyoruz. Sen de takımımıza katılarak bu amacımızı gerçekleştirmemize yardımcı olur musun? Birlikte, iyilik peşinde koşmak için sabırsızlanıyoruz!

Oy ve Ötesi takımına katılarak seni ifade eden bir sivil toplum kuruluşu için koşabilir ve o sivil toplum kuruluşu için bağış toplayabilirsin.

Unutma, bu maratona katılmak için profesyonel bir koşucu olmana gerek yok; hatta -çoğumuz gibi- daha önce hiç koşmamış olsan bile takımımıza katılabilirsin!

Oy ve Ötesi takımına nasıl dâhil olurum?

Oy ve Ötesi takımına katılmak için yapman gerekenler çok basit! Öncelikle mutlaka https://www.maraton.istanbul/ adresinden İstanbul Maratonu’na bireysel olarak kaydolmalısın. Koşuya kaydolmak için son gün 30 Eylül Pazar!

Kaydını gerçekleştirdikten sonra seni ifade eden bir sivil toplum kuruluşu seçebilmen ve Oy ve Ötesi takımına dâhil olabilmen için websitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan gerekli tüm bilgilendirmeleri yapacağız.

Takvim

Sürece ilişkin önemli tarihleri aşağıda bulabilirsin.

  • İstanbul Maratonu’na kaydolmak için son gün: 30 Eylül 2018 Pazar
  • Desteklemek istediğin sivil toplum kuruluşunu seç ve kampanyanı oluştur: 15 Ekim 2018 Pazartesi
  • Bağış kampanyanı başlat: 29 Ekim 2018 Pazartesi
  • İstanbul Maratonu: 11 Kasım 2018 Pazar
  • Bağış kampanyanı bitir: 25 Kasım 2018 Pazar

Daha ayrıntılı bilgi için:

http://www.adimadim.org/

https://ipk.adimadim.org/