TÜRKİYE TUTANAK TEYİT (T3) SİSTEMİ & T3 TUTANAK GÖNDER UYGULAMASI

0
17813

Group

app-store-android-downloadDownload_on_the_App_Store_Badge.svg

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde 81 ilde sandık sonuç tutanaklarının Türkiye Tutanak Teyit Sistemi’ne (T3) aktarılmasını ve böylece açıklanan seçim sonuçlarının kontrolünü yapmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, bütün vatandaşların kullanabileceği şekilde hazırladığımız mobil uygulamamızı güncelledik: Karşınızda, tüm mobil cihazlarınıza kolayca ve ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz, güncel T3 Tutanak Gönder uygulaması!

31 Mart Pazar günü bu uygulama ile sandık sonuç tutanaklarının fotoğrafını çekip T3 sistemine kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Unutmayın! Sandık başında görev alsanız da almasanız da resmi sandık sonuç tutanakları sınıf kapılarına asıldıktan hemen sonra, ulaşabildiğiniz kadar çok tutanağın fotoğrafını çekip T3 sistemine göndererek sonuçların sağlamasının yapılmasına doğrudan katkıda bulunabilirsiniz!

UYGULAMAYLA, TUTANAK GÖNDERMEK DIŞINDA NELER YAPABİLİRİM?

Oy verme öncesi, oy verme ve sayım sürecinde neler yapılması gerektiğini uygulamada bulunan “Süreç Kontrolü” bölümündeki hatırlatmalar ile kolayca takip edebilir, oy verme işlemleri sırasında gerçekleşecek olası ihlalleri “anında” Oy ve Ötesi’ne bildirebilir ve seçim gününe dair önemli bilgilere “Seçim Bilgi Bankası”ndan ulaşabilirsiniz! Ayrıca seçim günü, Oy ve Ötesi’nden, duruma özel anketler alabilirsiniz. Bir sorunun varlığı halinde, anketler aracılığıyla, sorunun hangi bölgelerde ve ne sıklıkla yaşandığı konusunda hızlıca bilgi edinmeyi amaçlıyoruz.

Bunu mümkün olduğu kadar çok kişiye duyurmak için de sizlerin desteğine ihtiyacımız var! Lütfen çevrenize bu uygulamadan bahsedip sosyal medya hesaplarımızdaki içerikleri paylaşın.

Uygulamayı İndir, Uygulamayı Paylaş, Seçim Günü Sonuç Tutanağının Fotoğrafını Çek, T3’e Gönder!

app-store-android-download

Download_on_the_App_Store_Badge.svg


Örnek Tutanakları Buradan İndirebilirsiniz!

T3 uygulamasının nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz.

Tutanak kontrolü yapmak için  http://t3.oyveotesi.org adresine tıklayın!