STK Portalı Nedir?

Yüzbinlerce gönüllüye temas etmiş ve birlikte çalışma kültürünü geliştirmiş bir inisiyatif olarak Oy ve Ötesi Sivil Toplum Portalı Projesiyle aktif vatandaşlığı desteklemeye devam ediyoruz. Bu fikir çerçevesinde farklı alanlardan sivil toplum temsilcileriyle aktif çalıştıkları sivil alanların kapsamı, onların gönüllülük tanımları, gönüllü ihtiyaçları, ve olası iş birliği fikirlerine dair ilk görüşmeleri gerçekleştirdik. Görüşülen STK’ları Oy ve Ötesi gönüllülerinin geri bildirim anketinde en çok ilgi duyduklarını belirttikleri sivil alanlardan seçmeye özen gösteriyoruz.

Gönüllü ağımızı, sivil toplum projelerine katılıma teşvik ederek aktif vatandaşlığı yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Gönüllülerimizin belirlediğimiz sivil toplum projeleriyle buluşmasına aracılık ediyoruz. Bunu da, ilk aşamada düzenli olarak göndereceğimiz e-posta bültenleri üzerinden yapıyoruz. İkinci aşamada, bu sistemin dijital altyapısını geliştirerek bir portal olarak işlerlik kazanmasını hedefliyoruz.

STK bültenimizde gönüllük yapabileceğiniz STK projelerini ve gönüllülük için aranan kriterleri bulabilirsiniz. Aralık ayı bültenimizdeki projeleri görmek için buraya tıklayın!

Eğer harekete geçmek istiyorsanız:
1. STK Bülteninden projelerin detaylarını ve gönüllü ihtiyacını inceleyin.
2. Kayıt olmak için size gönderdiğimiz e-postada veya STK Bülteni sayfasındaki kayıt ol butonuna tıklayın ve bize proje seçiminizi ve iletişim bilgilerinizi bırakın.
3. İletişim bilgilerinizi ilgili STK’ya iletelim ve sizlere süreci anlatan bir e-posta atalım. İlgili STK temsilcisi sizinle irtibata geçsin ve projelerinde gönüllülüğe başlayın!

STK PORTALINDA GÖNÜLLÜ OLMAK ÇOK KOLAY!

STK Portalı Nedir?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir